Робота на трьох родовищах ПАТ «Укрнафта» під загрозою ЗМІ про нас
ЗМІ про нас
Робота на трьох родовищах ПАТ «Укрнафта» під загрозою
Кореспондент
Робота на трьох родовищах ПАТ «Укрнафта» під загрозою

Державна служба геології та надр України повідомила ПАТ «Укрнафта» про те, що 1 вересня буде призупинено дії трьох спеціальних дозволів на користування надрами. У цей список увійшли Харківцівське, Глинсько-Розбишівське і Рудівсько-Червонозаводське родовища Полтавської області. Підставою для призупинення дій спецдозволів стали існуючі «історичні» зобов’язання по сплаті рентного податку.

Призупинення видобутку вуглеводнів призведе до незворотних наслідків для «Укрнафти» і держави, оскільки на цих родовищах компанія видобуває щорічно приблизно 30 тис. тонн нафти, 502 млн м3 природного газу. А це, в свою чергу, призведе до недоотримання державою поточних податкових платежів. Якщо сторонам не вдасться досягти консенсусу в цьому питанні, «Укрнафта» скористається своїм правом захищати свої інтереси в суді.

Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс:

«Призупинення ліцензій ніяк не допоможе державі досягти бажаної мети і прискорити процес повернення податкового боргу. Навпаки, внаслідок цього зменшується грошовий потік компанії і виплатити борг стає ще важче. Єдиним виходом є введення процедури досудової санації, яка дозволить нам розрахуватися з боргами і зберегти операційну діяльність. Ми сподіваємось, що 15 вересня на Загальних зборах акціонерів буде дано старт цьому процесу».

Нагадаємо, раніше керівництво ПАТ «Укрнафта» запропонувало ефективний механізм погашення заборгованості, що накопичилася – ініціацію досудової санації, яка передбачає чіткий план погашення заборгованості компанії перед усіма її кредиторами.