Пропозиції від НАК «Нафтогаз України» щодо порядку денного Загальних зборів акціонерів можуть серйозно зашкодити фінансовому оздоровленню ПАТ «Укрнафта»

ПАТ «Укрнафта» отримало пропозиції від мажоритарного акціонера НАК «Нафтогаз України» щодо питань порядку денного Загальних зборів акціонерів, запланованих на 15 вересня 2016 р. Наголошуємо, основним пунктом порядку денного є ініціювання процесу фінансового оздоровлення ПАТ «Укрнафта».

Однак, згідно з пропозиціями НАК «Нафтогаз України», питання введення процедури досудової санації буде розглядатися лише за умови припинення дій по стягненню природного газу ПАТ «Укрнафта» 2006-2012 рр. видобутку або його вартості на території України.

«Фактично, задоволення цих пропозицій призведе до неможливості для «Укрнафти» користуватися своїм майном, право на яке доведено рішеннями судів вищих інстанцій. Нас засмучує такий підхід, бо він наражає на небезпеку весь процес фінансового оздоровлення компанії, і є не на користь «Укрнафті». Як Голова Правління компанії я маю фідуціарний обов’язок відстоювати права всіх її акціонерів, і такі пропозиції ставлять мене в дуже складне становище. Замість того щоб спрямувати спільні зусилля на виведення компанії з кризи, мажоритарний акціонер через існуючий конфлікт інтересів може довести «Укрнафту» до точки неповернення», - зазначив Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс.

 

Довідково: З травня 2014 р. залишається невиконаним рішення Вищого господарського суду України щодо права власності «Укрнафти» на 2 млрд куб. м природного газу. Суд зобов’язав ПАТ «Укртрансгаз» і НАК «Нафтогаз України» не чинити перешкод ПАТ «Укрнафта» в здійсненні його права власності та видати газ з підземних сховищ. Внаслідок невиконання рішення вже порушено кілька кримінальних проваджень. Зараз примусовим виконанням цього рішення займається Державна виконавча служба.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також