ПАТ «Укрнафта» пропонує вирішення проблеми погашення податкової заборгованості

ПАТ «Укрнафта» запропонувало ефективний механізм погашення податкової заборгованості – в якості ліквідного майна, яке може бути для цього використано, пропонується 2 млрд куб. м газу, який знаходиться на балансі компанії.

«Право власності на видобутий в 2006 році обсяг газу, його передача в Єдину газотранспортну систему України підтверджується актами закачування газу в підземні сховища ПАТ «Укртрансгаз», рішеннями господарських судів України», – йдеться в листі, направленому в Міжрегіональне головне управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників (МГУ ДФС).

Щодо цього обсягу існує судове рішення від 19 травня 2014 р., в якому Вищий господарський суд України зобов'язав ПАТ «Укртрансгаз» і НАК «Нафтогаз України» не чинити перешкод ПАТ «Укрнафта» в здійсненні його права власності на 2 млрд куб. м природного газу. Постанова суду також зобов'язала «Укртрансгаз» вилучити відповідний обсяг природного газу з підземних сховищ і передати «Укрнафті» з оформленням необхідних документів. Вартість зазначеного обсягу природного газу, відповідно до цін, встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, становить 13,6 млрд грн, що повністю покриває суму податкової заборгованості.

У листі також міститься пропозиція про те, що, відповідно до п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України, Міжрегіональне головне управління ДФС зобов'язане оформити зазначене майно в податкову заставу для його підготовки до подальшої реалізації.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також