Опублікований другий звіт ІПВГ в Україні
Опублікований другий звіт ІПВГ в Україні

ПАТ «Укрнафта» є учасником процесу ЕІТІ в Україні – ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ).

21 лютого Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і Національний Секретаріат оприлюднили другий звіт ІПВГ за 2014-2015 р.р. У звіті представлений огляд видобувних галузей України, інформація щодо нормативного та фіскального регулювання, процедур надання дозволів (ліцензій) на користування надрами та інших відомостей, пов’язаних з надрокористуванням.

Зокрема розкривається інформація щодо податкових та інших платежів, отриманих державою від видобувних компаній України за 2014 та 2015 р.р. Так,  в структурі надходжень держави від видобувних галузей основна частка припадає на нафтогазову галузь (в т.ч. транспортування нафти і газу) – 37 803,0 млн. грн, або 65,2% сумарних надходжень в 2014 р., та 70 364,9 млн. грн. або 76,1% в 2015 р. Збільшення відбулося, переважно, за рахунок зростання ставок рентної плати. 

ІПВГ – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, призначений підвищити прозорість отримання доходів держави від діяльності в сфері добування природних ресурсів. Керівництво та контроль над виконанням вимог ІПВГ в кожній країні здійснює багатостороння група зацікавлених осіб, яка складається з представників уряду, бізнесу та громадських організацій. В Україні координацією діяльності щодо впровадження ІПВГ займається Національний Секретаріат ІПВГ.

 

Завантажити звіт українською та англійською мовами  можна за посиланнями:

2-й Звіт ІПВГ України (2014-2015)

2nd Ukraine EITI Report (2014-2015)

Коротка версія / Short version

 

Читайте також