Чотири села на Сумщині без газу через дії Держгеонадр
Чотири села на Сумщині без газу через дії Держгеонадр

Вчора вночі ПАТ «Укрнафта» була змушена зупинити видобуток на Південно-Панасівському родовищі в Сумській області через незаконну відмову Державної служби геології та надр України продовжити строк дії дозволу, що закінчився 9 червня 2017.

Через вимушену зупинку видобутку мешканці сіл Столярове і Яловий Окіп в Липоводолинському районі та сіл Погожа Криниця і Заруддя в Роменському районі Сумської області залишились без газопостачання. До 9 червня споживачі отримували газ через газорозподільчу станцію Південна-Панасівка в обсязі 4,6 тис м3 на добу.

Крім того, 27 червня 2017 року через непродовження строку дії спецдозволів компанія буде змушена припинити видобуток ще на 4 родовищах Сумської області - Анастасіївському, Рибальскому, Артюхівському та Коржівському. Внаслідок цього буде припинено газопостачання сіл Малі Бубни, Бацмани, Гришино і Локня Роменського району. За інформацією Сумської облдержадміністрації через непродовження спецдозволів до кінця червня без централізованого газопостачання залишиться 8 населених пунктів Сумщини, де проживають понад 50 тисяч мешканців. Технічна можливість альтернативного централізованого газопостачання в цих населених пунктах відсутня.

Правління ПАТ «Укрнафта» звернулось до Президента України з пропозицією впровадити тимчасові надзвичайні заходи, які б дозволили виробничим підрозділам ПАТ «Укрнафта» продовжувати видобуток на вказаних родовищах допоки не буде знайдена можливість альтернативного забезпечення газом місцевих громад або вирішено по суті питання з продовженням ліцензій.

***
ПАТ «Укрнафта» неодноразово повідомляла про незаконні відмови з боку Держгеонадр в продовженні 9 спецдозволів, строк дії яких спливає в 2017 році. Посадові особи Держгеонадр мотивують свої рішення наявністю у підприємства податкового боргу, посилаючись на положення п. 15 Порядку надання спецдозволів. При цьому, вказане положення у відповідній частині визнано протиправним та скасовано рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва, яке вступило в законну силу 17 січня 2017 року.

НГВУ «Охтирканафтогаз» 3 травня та 2 червня 2017 року повідомило керівництво ПАТ «Сумигаз», голову Сумської ОДА, голів районних державних адміністрацій та голів сільських рад про ризик припинення газопостачання до 8 населених пунктів Сумської області внаслідок вимушеної зупинки видобутку газу через непродовження спецдозволів з боку Держгеонадр.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

Читайте також