«Укрнафта» впровадила пілотну систему дистанційного моніторингу роботи свердловин
«Укрнафта» впровадила пілотну систему дистанційного моніторингу роботи свердловин

ПАТ «Укрнафта» впровадила пілотну систему дистанційного моніторингу параметрів роботи установок електровідцентрових насосів (УЕВН) на 13 свердловинах Гнідинцівського родовища, яке обслуговує НГВУ «Чернігівнафтогаз». Розроблене спеціалістами «Укрнафти» програмне забезпечення дозволяє не тільки спостерігати, а й дистанційно керувати в режимі реального часу параметрами роботи УЕВН, використовуючи встановлене на установках телеметричне обладнання. Невдовзі система буде розширена на свердловини, які обслуговує НГВУ «Долинанафтогаз».

За словами Маврікія Калугіна, заступника Голови Правління, Виконавчого віце-президента з видобутку і переробки ПАТ «Укрнафта», використання системи дозволить скоротити експлуатаційні витрати, простої через технічні причини, а отже, нарешті зменшити втрати в процесі видобутку вуглеводнів. «Завдяки даним телеметрії, які ми отримуємо в режимі реального часу, ми можемо побачити потенційні проблеми в роботі обладнання і вжити заходів ще до того, як ці проблеми призведуть до зупинки свердловини. Систему побудували технічні спеціалісти «Укрнафти», при цьому з мінімальними інвестиціями», ─  додав він.

Крім того,  компанія планує впровадити аналогічну систему дистанційного моніторингу на 10 свердловинах, обладнаних штанговими глибинними насосами (ШГН). Цей пілотний проект є частиною програми автоматизації роботи ШГН на 150 свердловинах «Укрнафти» в східному регіоні. В разі успіху, системи дистанційного моніторингу можуть бути встановлені на більшості віддалених установках ШГН, які експлуатує компанія.


За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

Читайте також