«Укрнафта» відзвітувала про сплату податків за 2017 рік
«Укрнафта» відзвітувала про сплату податків за 2017 рік

В 2017 році ПАТ «Укрнафта» в повному обсязі виконало поточні податкові зобов’язання, сплативши до бюджетів всіх рівнів податків на суму близько 10,5 млрд грн., в тому числі понад 6 млрд грн. рентних платежів. Сума податкових платежів в 2017 році зросла на 30% порівняно з 2016 роком, коли компанія сплатила 8,1 млрд грн. податків.

Станом на 31 грудня 2017 року прострочений податковий борг, який обліковує компанія, становить 11,85 млрд грн, тоді як на 31 грудня 2016 року він становив 11,95 млрд грн. Цей показник включає прострочену заборгованість самої компанії та її структурних підрозділів, а також борг по спільній діяльності. Підхід «Укрнафти» до обліку податкового боргу відповідає чинному законодавству та узгоджується з рекомендаціями незалежного зовнішнього аудитора.

Разом з тим, компанії стало відомо, що впродовж 2017 року Державна фіскальна служба України практикувала самостійне зарахування поточних рентних платежів від компанії в погашення податкового боргу минулих періодів. Водночас ДФС протиправно нараховувала 20% штрафу до суми боргу, що призводило до штучного збільшення розміру податкового боргу та пояснює, чому при повному виконанні поточних податкових зобов’язань з боку «Укрнафти» ДФС щомісяця звітувала про зростання податкового боргу з початку 2017 року.

«Укрнафта» нагадує, що ще в травні 2017 року направила до ДФС пропозиції про реструктуризацію та повне погашення податкового боргу протягом трьох років. Згодом, за інформацією ДФС, пропозиції компанії були передані до Міністерства фінансів України, проте «Укрнафта» досі не отримала жодної змістовної відповіді з цього питання.         

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

 

 

Читайте також